ABOUT THIS PODCAST

Mário Roženský ve svých podcastech rozebírá témata z oblasti internetového podnikání, affiliate marketingu, osobního rozvoje a otevřeně mluví o svém podnikání, číslech, prodejích firem apod. Pokud podnikáte na internetu, nebo v oblasti affiliate, tak tento podcast musíte sledovat!
Czech
Czech Republic
14 episodes
since Oct, 2012

LATEST EPISODE

V dnešním podcastu jsem si pozval Filipa Podstavce, který je známý linkbuilder, skvělý spíkr, ale hlavně pracuje na SaaS aplikaci Marketing Miner. Témata, na která se v podcastu můžete těšit: 1:40 - Krátké představení Filipa 2:07 - 2 projekty, které Filipovi krachly 5:17 - Příběh Marketing Mineru 10:12 - Jak si vybrat oblast podnikání, do které se pustit 15:47 - Jak Filip financuje tvorbu MM 18:37 - Kolik lidí na MM pracuje a jaké je složení týmu 20:10 - Pohled Filipa na vstup investora 23:05 - Filipova vize expanze do zahraničí 28:22 - Podle čeho určuje směřování vývoje MM 31:22 - Specifičnost českého trhu 34:50 - Kde se Filip vzdělává a čerpá informace 37:07 - Jak přemýšlím o podílech ve firmě pro kolegy 40:37 - Jaké vnímám benefity remote firmy 48:02 - Jaké marketingové aktivity využívá v MM 51:07 - Jaké marketingové aktivity fungují mně 54:22 - Jak cílí a jak MM fungují PPC 57:30 - Přemýšlí Filip nad nějakou novou appkou? Nová kniha od 37 signals - The Calm Company        
Disclaimer: The podcast and artwork embedded on this page are from Mário Roženský, which is the property of its owner and not affiliated with or endorsed by Listen Notes, Inc.

CLAIM THIS PODCAST

Why to claim podcasts?

If you are a podcaster, the best way to manage your podcasts on Listen Notes is by claiming your Listen Notes podcast pages. It is a great, free way to engage the podcast community and increase the visibility of your podcasts.
After claiming your Listen Notes podcast pages, you will be able to:
Manually refresh the RSS feed to sync up
Get a verified badge (
Claimed
) alongside with your podcast name on Listen Notes
Post classified ads for sponsorship, guests, co-hosts, cross-promotion...
Coming soon:
Self-service promotion on Listen Notes
Use speech-to-text techniques to transcribe your show and edit transcripts
Improve the presence of your podcasts, e.g., self served podcaster interview...
Respond to listener comments on Listen Notes
Track your podcast stats on Listen Notes, e.g., listens, page views...
Manage episodes

EDIT

Thank you for helping to keep the podcast database up to date.